RS/IL
DS//IL
A.net/IL
Upload a Photo
Upload a Video
Add a News article
Write a Blog
Add a Comment
Blog Feed
News Feed
Video Feed
All Feeds
Lincoln-way East High School Track & Field and Cross Country - Frankfort, Illinois
you RUN the place
201 Colorado Ave, Frankfort, Illinois, 60423, United States
Report
Block
Home
Photos
Blog
News
Videos
Schedule/Results
Records
Athletes
News
Write News
RSS Feed
Folders
2010 - (2 articles)
2011 - (3 articles)
2012 - (8 articles)
2013 - (12 articles)
2014 - (5 articles)
2015 - (8 articles)
Featured
0
Misc News
8
All
8
2015 Results - Wheaton North Falcon Classic
Sep 28th 2015, 11:16pm
2015 Results - Richard Spring Classic
Sep 14th 2015, 4:31pm
2015 Results - Illinois IHSA Outdoor State Championships
May 18th 2015, 3:30pm
2015 Results - Homewood-Flossmoor Co-Ed Invitational
Mar 10th 2015, 6:41pm
2015 Results - DGS Mustang Relays
Mar 10th 2015, 4:39pm
Lincoln-Way East Girls dominate in two relay wins at DGS Mustang Relays
Mar 10th 2015, 3:00pm
«
1
»
Search
2015 Results - Homewood-Flossmoor Co-Ed Invitational
Published by
DyeStatIL.com
Mar 10th 2015, 6:41pm
Comments
Homewood-Flossmoor Co-Ed Invitational
- Mar 7, 2015
Homewood-Flossmoor Fieldhouse, Homewood-Flossmoor High School, Flossmoor, IL, US
« Filter Results by Team: »
Barrington
Bolingbrook
Chicago Heights Bloom Twp.
Chicago Whitney Young
Crete C.-Monee
Flossmoor Homewood-F.
Frankfort Lincoln-Way East
Granite City
Harvey Thornton
Lockport Twp.
Minooka
Rock Island
Men:
60m
|
200m
|
400m
|
600m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Women:
60m
|
200m
|
400m
|
600m
|
800m
|
1600m
|
3200m
|
60h
|
4x200m
|
4x400m
|
4x800m
|
Shot
|
HJ
|
LJ
|
TJ
|
PV
Mens 60m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Craig, Martise
Harvey Thornton
07.07
nwi
1
10
2
Bello, Tony
Flossmoor Homewo
07.16
nwi
1
8
3
Collins, Joshua
Bolingbrook
07.23
nwi
1
6
4
Wilson, Doug
Rock Island
07.24
nwi
1
4
5
Turpin, Victor
Minooka
07.26
nwi
1
6
Averhart, Jermaine
Crete C.-Monee
07.29
nwi
1
7
Burris, Cliff
Granite City
07.59
nwi
1
8
Snapp, Sheldon
Lockport Twp.
07.67
nwi
1
Mens 60m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Treadwell, Juawan
Crete C.-Monee
07.17
nwi
1
8
2
McDaniel, Tionte
Harvey Thornton
07.23
nwi
1
6
3
Portis, Damare
Bolingbrook
07.38
nwi
1
4
4
Miller, Mitch
Minooka
07.39
nwi
1
2
5
Enstrom, Logan
Rock Island
07.63
nwi
1
6
Watkins, Kyle
Lockport Twp.
07.65
nwi
1
7
Lampkins, Devin
Flossmoor Homewo
07.68
nwi
1
8
Moran, Joe
Granite City
07.71
nwi
1
Mens 60m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Elmore, Tyler
Bolingbrook
07.17
nwi
1
6
2
Findlay, Maceo
Minooka
07.36
nwi
1
4
3
Williams, Treyvon
Crete C.-Monee
07.41
nwi
1
2
4
Terry, Royal
Rock Island
07.42
nwi
1
1
5
Williba, Eugene
Granite City
07.43
nwi
1
6
Williams, Taron
Harvey Thornton
07.46
nwi
1
7
Sharp, Jared
Flossmoor Homewo
07.61
nwi
1
8
Perry, Ryan
Lockport Twp.
08.03
nwi
1
Mens 200m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Collins, Joshua
Bolingbrook
23.02
nwi
2
10
2
McDaniel, Tionte
Harvey Thornton
23.15
nwi
2
8
3
Bello, Tony
Flossmoor Homewo
23.29
nwi
1
6
4
Miller, Mitch
Minooka
23.33
nwi
1
4
5
Rodgers, Derrius
Lockport Twp.
23.48
nwi
2
6
Averhart, Jermaine
Crete C.-Monee
23.57
nwi
2
7
Burris, Cliff
Granite City
25.13
nwi
1
Mens 200m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mitchell, Demitius
Harvey Thornton
23.74
nwi
1
8
2
Portis, Damare
Bolingbrook
23.78
nwi
1
6
3
Knight, Ahmari
Crete C.-Monee
23.79
nwi
1
4
4
Findlay, Maceo
Minooka
24.02
nwi
1
2
5
Vasquez, Brandon
Lockport Twp.
24.96
nwi
1
Mens 200m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Craig, Martise
Harvey Thornton
24.05
nwi
2
6
2
Shuwilter, Shawn
Bolingbrook
24.47
nwi
1
4
3
Vallot, Eric
Crete C.-Monee
25.03
nwi
2
2
4
Collier, Andre
Flossmoor Homewo
25.40
nwi
1
1
5
Watkins, Kyle
Lockport Twp.
25.50
nwi
2
Mens 400m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Simpson, Matt
Flossmoor Homewo
52.45
2
10
2
Wolz, Justin
Minooka
52.53
2
8
3
Elmore, Tyler
Bolingbrook
52.99
2
6
4
Abrahm, Dan
Lockport Twp.
53.97
1
4
5
Smith, Will
Crete C.-Monee
54.87
2
6
Riggins, Juwan
Granite City
57.11
1
7
Robinson, Phelix
Harvey Thornton
57.83
1
Mens 400m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Dean, Knikolas
Flossmoor Homewo
52.79
2
8
2
Arroyo, Aaron
Minooka
53.20
2
6
3
Porter, Jake
Lockport Twp.
55.24
1
4
4
Souffrant, Michael
Crete C.-Monee
55.48
2
2
5
Bobo, Raishon
Granite City
57.50
2
6
Ingram, Elante
Bolingbrook
57.55
1
7
Kid, Sir
Harvey Thornton
59.43
1
Mens 400m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Sanchez, James
Minooka
55.77
1
6
2
Gargano, Chris
Lockport Twp.
55.93
1
4
3
Ibrahim, Dan
Flossmoor Homewo
56.66
1
2
4
Pajarillo, Garrett
Bolingbrook
57.91
1
1
--
Westmoreland, Aaron
Crete C.-Monee
DQ
1
Mens 600m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
O'Keefe, Will
Granite City
1:25.38
1
10
2
Chapman, Peyton
Bolingbrook
1:25.63
1
8
3
Brock, Ryan
Lockport Twp.
1:32.77
1
6
4
BOZUE, MICHAEL
Minooka
1:34.54
1
4
5
Terry, Justin
Harvey Thornton
1:38.24
1
6
Crump, Quavies
Crete C.-Monee
1:41.09
1
Mens 600m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mason, Matt
Minooka
1:33.25
1
8
2
Mollet, Austin
Granite City
1:34.02
1
6
3
Vasquez, Brandon
Lockport Twp.
1:36.45
1
4
4
Wright, Amoz
Harvey Thornton
1:38.97
1
2
5
Robinson, Jikhail
Flossmoor Homewo
1:38.99
1
6
Hodges, Jordan
Crete C.-Monee
1:39.16
1
7
Cadena, Brayan
Bolingbrook
1:39.27
1
Mens 600m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Roberson, Tyler
Flossmoor Homewo
1:33.46
1
6
2
Bazzarone, Vince
Minooka
1:34.41
1
4
3
Rodriguez, Frankie
Bolingbrook
1:37.68
1
2
4
Holloway, Imani
Crete C.-Monee
1:40.09
1
1
5
Hurdel, Heath
Lockport Twp.
1:43.91
1
6
Banks, Paris
Harvey Thornton
1:53.76
1
7
Shields, Zach
Granite City
1:57.81
1
Mens 800m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Hoover, Christian
Flossmoor Homewo
2:00.41
1
10
2
Rambo, Nehemiah
Bolingbrook
2:07.15
1
8
3
Manion, Zach
Granite City
2:13.64
1
6
4
Robinson, Terrell
Rock Island
2:21.70
1
4
5
Perez, Christopher
Harvey Thornton
2:26.06
1
6
Soto, Josh
Crete C.-Monee
2:30.27
1
Mens 800m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ceballos, Gabe
Minooka
2:03.91
1
8
2
Keene, Stewart
Flossmoor Homewo
2:07.54
1
6
3
Robertson, Caleb
Bolingbrook
2:09.95
1
4
4
Murglia, Alex
Lockport Twp.
2:14.52
1
2
5
DeSmet, Colton
Rock Island
2:25.76
1
6
Amaskane, Jordan
Crete C.-Monee
2:34.29
1
7
Ali, Kariem
Granite City
2:34.82
1
8
Patrick, Omauri
Harvey Thornton
2:39.08
1
Mens 800m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
UBERT, BEN
Minooka
2:10.93
1
6
2
Johnson, Lyndall
Bolingbrook
2:14.06
1
4
3
Elwood, Robert
Lockport Twp.
2:14.41
1
2
4
Robinson, Jikhail
Flossmoor Homewo
2:15.02
1
1
5
Washam, Ian
Rock Island
2:20.78
1
6
Davis, David
Granite City
2:35.33
1
7
Juniad, Tj
Harvey Thornton
2:39.31
1
--
Herrera, Jesus
Crete C.-Monee
DQ
1
Mens 1600m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Manion, Tyler
Granite City
4:45.03
1
10
2
Rambo, Nehemiah
Bolingbrook
4:53.12
1
8
3
Hawthorne, Josh
Rock Island
4:57.08
1
6
4
Osborne, Harry
Harvey Thornton
4:57.53
1
4
5
Diamond, Mark
Lockport Twp.
5:01.89
1
6
Bland, Tyler
Crete C.-Monee
5:07.26
1
7
Anfield, Dan
Minooka
5:13.47
1
8
Sams, Marcel
Flossmoor Homewo
5:20.17
1
Mens 1600m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Czerwonka, Lucas
Lockport Twp.
4:56.39
1
8
2
Lopaka, Honore
Rock Island
5:05.44
1
6
3
Abdallah, Nick
Minooka
5:05.51
1
4
4
Kline, Matt
Granite City
5:14.28
1
2
5
Pajarillo, Garrett
Bolingbrook
5:20.55
1
6
Perez, Christopher
Harvey Thornton
5:21.18
1
7
Dunlavy, Jack
Flossmoor Homewo
5:51.36
1
Mens 1600m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Musich, Cade
Lockport Twp.
4:53.24
1
6
2
Hoshell, Cody
Minooka
5:06.20
1
4
3
Green, Cameron
Rock Island
5:14.12
1
2
4
Nikonowicz, Leo
Granite City
5:14.88
1
1
5
Mohammed, Mark
Bolingbrook
5:14.95
1
6
Davis, Allen
Harvey Thornton
5:20.40
1
7
Robinson, Jelani
Flossmoor Homewo
5:50.82
1
Mens 3200m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
COOK, JOHNATHAN
Bolingbrook
10:16.51
1
10
2
Tutt, Justin
Minooka
10:22.59
1
8
3
Crosse, John
Lockport Twp.
11:06.22
1
6
4
Davis, Allen
Harvey Thornton
11:53.54
1
4
5
Dunlavy, Jack
Flossmoor Homewo
12:15.50
1
Mens 3200m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Lomeli, Miguel
Minooka
10:41.12
1
8
2
Mohammed, Mark
Bolingbrook
11:18.06
1
6
3
Robinson, Jelani
Flossmoor Homewo
12:48.91
1
4
4
Sulich, Chris
Lockport Twp.
13:28.31
1
2
Mens 3200m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
MILLES, ETHAN
Minooka
10:39.74
1
6
2
Beyler, Joshua
Bolingbrook
11:22.69
1
4
3
Kramer, Braden
Lockport Twp.
11:22.90
1
2
4
Rollerson, Kenneth
Flossmoor Homewo
13:01.32
1
1
Mens 60m Hurdles Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Douglas, Elijah
Crete C.-Monee
08.39
nwi
2
10
2
Mitchell, Demitius
Harvey Thornton
08.45
nwi
2
8
3
McConico, Jaylan
Bolingbrook
08.47
nwi
2
6
4
Smith, Fred
Flossmoor Homewo
08.62
nwi
2
4
5
Porter, Jake
Lockport Twp.
08.88
nwi
1
6
Bobo, Raishon
Granite City
09.12
nwi
1
7
Jones, JT
Rock Island
09.21
nwi
2
8
Roop, Alex
Minooka
09.61
nwi
1
Mens 60m Hurdles Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Freeman, Donnell
Crete C.-Monee
09.07
nwi
1
8
2
Moore, Javonte
Harvey Thornton
09.48
nwi
1
6
3
Anderson, Rodney
Flossmoor Homewo
09.51
nwi
1
4
4
Riggins, Juwan
Granite City
10.21
nwi
1
2
5
Ralston, Charles
Bolingbrook
10.67
nwi
1
6
Amegatcher, Emmanuel
Lockport Twp.
11.10
nwi
1
--
Bugajski, Jake
Minooka
DQ
nwi
1
Mens 60m Hurdles Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Knapp, Christopher
Minooka
09.48
nwi
1
6
2
Banks, Paris
Harvey Thornton
09.84
nwi
1
4
3
Eckols, Trevor
Flossmoor Homewo
09.88
nwi
1
2
4
Rivera, Mark
Bolingbrook
10.70
nwi
1
1
5
Tindall, Tyler
Granite City
10.91
nwi
1
6
Crump, Quavies
Crete C.-Monee
11.21
nwi
1
Mens 4x200m Relay Junior Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Banks
,
Bell
,
Perakis
,
Perakis
Bolingbrook
1:37.33
2
10
2
Armstron
,
Molino
,
Dant
,
Banaszak
Minooka
1:39.65
2
8
3
Floyd
,
Eckols
,
Lewis
,
Reed
Flossmoor Homewo
1:40.75
1
6
4
Gay
,
Sudberry
,
Steward
,
Commodor
Rock Island
1:41.60
2
4
5
Williams
,
Baines
,
Moore
,
Walker
Harvey Thornton
1:43.62
1
6
Mollet
,
Tindall
,
Deal
,
Williba
Granite City
1:45.04
1
7
Ward
,
Novak
,
Rangel
,
Alhazma
Lockport Twp.
1:46.76
1
--
Freeman
,
Kidd
,
Stark
,
Ledet
Crete C.-Monee
DQ
2
Mens 4x200m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
McDaniel
,
Craig
,
Johnson
,
Jasper
Harvey Thornton
1:33.13
2
12
2
Miller
,
Turpin
,
Findlay
,
Malinows
Minooka
1:34.46
2
10
3
Treadwel
,
Douglas
,
Averhart
,
Franklin
Crete C.-Monee
1:34.80
2
8
4
Collins
,
Portis
,
McConico
,
Pierce
Bolingbrook
1:34.99
1
6
5
Simpson
,
Anderson
,
Sharp
,
Bello
Flossmoor Homewo
1:36.39
2
6
Wilson
,
Jones
,
Enstrom
,
Terry
Rock Island
1:40.11
1
7
Burris
,
Moran
,
Williba
,
Weathers
Granite City
1:42.47
1
8
Snapp
,
Schmitz
,
Perry
,
Bustami
Lockport Twp.
1:42.50
1
Mens 4x400m Relay Junior Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Banks
,
Perakis
,
Perakis
,
Robertso
Bolingbrook
3:40.39
1
10
2
Eckols
,
Davis
,
Roberson
,
Keene
Flossmoor Homewo
3:46.84
2
8
3
Freeman
,
Stark
,
Smith
,
Westmore
Crete C.-Monee
3:49.58
2
6
4
Sanchez
,
Dant
,
Scholfie
,
Arroyo
Minooka
3:50.47
2
4
5
Jalil
,
Sudberry
,
Steward
,
Commodor
Rock Island
3:52.80
1
6
Moore
,
Williams
,
Osborne
,
Olmos
Harvey Thornton
3:59.11
1
7
Rangel
,
Elwood
,
Czerwonk
,
Musich
Lockport Twp.
4:01.89
1
Mens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Malinows
,
Drey
,
Barajas
,
Wolz
Minooka
3:31.43
2
12
2
Dean
,
Hoover
,
Watkins
,
Simpson
Flossmoor Homewo
3:33.13
2
10
3
Douglas
,
Simmons
,
Treadwel
,
Albi
Crete C.-Monee
3:37.19
2
8
4
Chapman
,
Pierce
,
Ingram
,
Elmore
Bolingbrook
3:37.52
1
6
5
Porter
,
Gargano
,
Snapp
,
Hurdel
Lockport Twp.
3:41.52
1
6
Wilson
,
Jones
,
Terry
,
Enstrom
Rock Island
3:53.56
1
7
Robinson
,
Jenkins
,
Kid
,
Terry
Harvey Thornton
3:53.57
1
Mens 4x800m Relay Junior Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Sullivan
,
McCabe
,
Capista
,
Bazzaron
Minooka
8:55.19
1
10
2
Czerwonk
,
Elwood
,
Malik
,
Musich
Lockport Twp.
9:13.76
1
8
3
O'Berry
,
Holloway
,
Herrera
,
Soto
Crete C.-Monee
9:17.27
1
6
4
Robertso
,
Arce
,
Correa
,
Hageman
Bolingbrook
9:18.21
1
4
5
Klumb
,
Douglas-
,
Mshonda
,
Robinson
Rock Island
9:39.33
1
6
Nikonowi
,
Ali
,
Davis
,
Shields
Granite City
10:24.75
1
Mens 4x800m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Bugajski
,
Swank
,
Wolz
,
Sak
Minooka
8:38.23
1
12
2
O'Keefe
,
Manion
,
Manion
,
Kline
Granite City
8:39.99
1
10
3
Keene
,
Robinson
,
Ware
,
Sams
Flossmoor Homewo
8:58.51
1
8
4
Bland
,
Albi
,
Douglas
,
Crump
Crete C.-Monee
9:09.32
1
6
5
Mohammed
,
Junkrosk
,
Johnson
,
Rambo
Bolingbrook
9:09.68
1
6
Hawthorn
,
Fashingo
,
DeSmet
,
Gray
Rock Island
9:16.95
1
7
Davis
,
Warrys
,
Patrick
,
Terry
Harvey Thornton
9:26.72
1
Mens Shot Put Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Robbins, Charlie
Lockport Twp.
50-01.00
(50.00m)
1
10
2
Lam, Kevin
Minooka
49-03.50
(49.00m)
1
8
3
Wassilak, Clayton
Flossmoor Homewo
45-04.00
(45.00m)
1
6
4
Johnson, Torrey
Harvey Thornton
44-11.00
(44.00m)
1
4
5
Wilson, Chris
Bolingbrook
42-04.00
(42.00m)
1
6
Hamilton, Drew
Crete C.-Monee
41-00.00
(41.00m)
1
7
Rush, Javontae
Rock Island
40-08.00
(40.00m)
1
8
Bell, Wilyonde
Granite City
35-06.00
(35.00m)
1
Mens Shot Put Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Strom, Carl
Lockport Twp.
49-06.00
(49.00m)
1
8
2
Smith, Albrey
Flossmoor Homewo
44-11.50
(44.00m)
1
6
3
Harvey, Drew
Crete C.-Monee
40-03.00
(40.00m)
1
4
4
Johnson, James
Bolingbrook
39-08.00
(39.00m)
1
2
5
Cole-Brodnax, Josh
Rock Island
35-06.00
(35.00m)
1
--
Fick, Will
Minooka
ND
(--)
1
Mens Shot Put Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Chmielewski, Matt
Lockport Twp.
46-05.50
(46.00m)
1
6
2
Thompson, Iowa
Harvey Thornton
40-04.50
(40.00m)
1
4
3
Lopez-Escareno, Jason
Minooka
40-02.00
(40.00m)
1
2
4
McNulty, LaVall
Crete C.-Monee
40-00.50
(40.00m)
1
1
5
Miller, Marcus
Rock Island
37-10.00
(37.00m)
1
6
Portis, Avery
Flossmoor Homewo
36-10.00
(36.00m)
1
7
Wilson, Collin
Bolingbrook
34-05.00
(34.00m)
1
Mens High Jump Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Andreano, Peter
Minooka
6-02.00
(6.00m)
1
10
2
Rivers, Justin
Bolingbrook
6-00.00
(6.00m)
1
8
3
Daubon, Alex
Flossmoor Homewo
6-00.00
(6.00m)
1
6
4
O'Keefe, Will
Granite City
5-08.00
(5.00m)
1
4
5
Robinson, Phelix
Harvey Thornton
5-06.00
(5.00m)
1
5
Rogers, Isaac
Lockport Twp.
5-06.00
(5.00m)
1
7
Smith, William
Crete C.-Monee
5-06.00
(5.00m)
1
Mens High Jump Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Durov, Quintin
Minooka
6-00.00
(6.00m)
1
8
2
Weathers, Andre
Granite City
5-08.00
(5.00m)
1
6
3
Watkins, Kyle
Lockport Twp.
5-04.00
(5.00m)
1
4
--
Hansbrough, Harlan
Flossmoor Homewo
NH
(--)
1
--
Albi, Michael
Crete C.-Monee
NH
(--)
1
Mens High Jump Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Howard, Mike
Lockport Twp.
5-06.00
(5.00m)
1
6
2
Moore, Javonte
Harvey Thornton
5-06.00
(5.00m)
1
4
3
Gordan, Ricky
Granite City
5-06.00
(5.00m)
1
2
4
Stark, Quinton
Crete C.-Monee
5-02.00
(5.00m)
1
1
5
Ansere, Kofi
Bolingbrook
5-02.00
(5.00m)
1
6
Battle, Kenneth
Flossmoor Homewo
5-02.00
(5.00m)
1
--
Barajas, Nolan
Minooka
NH
(--)
1
Mens Long Jump Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Portis, Damare
Bolingbrook
20-11.00
(20.00m)
nwi
1
10
2
Douglas, Elijah
Crete C.-Monee
20-10.75
(20.00m)
nwi
1
8
3
Andreano, Peter
Minooka
20-04.00
(20.00m)
nwi
1
6
4
Simmons, Remi
Harvey Thornton
20-03.00
(20.00m)
nwi
1
4
5
Schmitz, Alec
Lockport Twp.
19-10.00
(19.00m)
nwi
1
6
Enstrom, Logan
Rock Island
18-10.50
(18.00m)
nwi
1
7
Brown, Matt
Flossmoor Homewo
18-04.00
(18.00m)
nwi
1
8
Williba, Eugene
Granite City
16-09.00
(16.00m)
nwi
1
Mens Long Jump Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Williams, Taron
Harvey Thornton
19-10.50
(19.00m)
nwi
1
8
2
Franklin, Kenelius
Crete C.-Monee
18-10.00
(18.00m)
nwi
1
6
3
Rodgers, Derrius
Lockport Twp.
18-02.50
(18.00m)
nwi
1
4
4
Lasinis, Stephen
Minooka
17-05.50
(17.00m)
nwi
1
2
5
Sudberry, Michail
Rock Island
17-04.00
(17.00m)
nwi
1
6
Beasley, Dionte
Bolingbrook
17-01.00
(17.00m)
nwi
1
7
Bell, Wilyonde
Granite City
17-00.25
(17.00m)
nwi
1
8
Peacock, RJ
Flossmoor Homewo
16-01.50
(16.00m)
nwi
1
Mens Long Jump Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Hampton, Juwaun
Crete C.-Monee
19-03.00
(19.00m)
nwi
1
6
2
Barajas, Nolan
Minooka
19-00.50
(19.00m)
nwi
1
4
3
Banks, Tanner
Bolingbrook
18-02.00
(18.00m)
nwi
1
2
4
Bustami, Jesse
Lockport Twp.
18-01.50
(18.00m)
nwi
1
1
5
Jenkins, Kevin
Harvey Thornton
18-01.00
(18.00m)
nwi
1
6
Williba, Kendrick
Granite City
17-01.00
(17.00m)
nwi
1
7
Philpot, Craig
Flossmoor Homewo
15-08.25
(15.00m)
nwi
1
8
Terry, Royal
Rock Island
15-00.00
(15.00m)
nwi
1
Mens Triple Jump Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Brock, Ryan
Lockport Twp.
42-07.00
(42.00m)
nwi
1
10
2
Franklin, Kenelius
Crete C.-Monee
40-04.25
(40.00m)
nwi
1
8
3
Williams, Taron
Harvey Thornton
39-08.00
(39.00m)
nwi
1
6
4
Barajas, Nolan
Minooka
39-03.25
(39.00m)
nwi
1
4
5
Steward, Carlon
Rock Island
37-09.00
(37.00m)
nwi
1
6
Peacock, RJ
Flossmoor Homewo
37-04.00
(37.00m)
nwi
1
7
Bobo, Raishon
Granite City
37-01.50
(37.00m)
nwi
1
--
Johnson, Lyndall
Bolingbrook
FOUL
(--)
nwi
1
Mens Triple Jump Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Simmons, Tiyen
Crete C.-Monee
41-00.00
(41.00m)
nwi
1
8
2
Lasinis, Stephen
Minooka
38-01.50
(38.00m)
nwi
1
6
3
Jenkins, Kevin
Harvey Thornton
37-10.25
(37.00m)
nwi
1
4
4
Bustami, Jesse
Lockport Twp.
37-06.25
(37.00m)
nwi
1
2
5
Sudberry, Michail
Rock Island
37-00.00
(37.00m)
nwi
1
6
Jones, Dwayne
Flossmoor Homewo
36-08.00
(36.00m)
nwi
1
7
Banks, Tanner
Bolingbrook
36-02.50
(36.00m)
nwi
1
8
Gordan, Ricky
Granite City
31-02.00
(31.00m)
nwi
1
Mens Triple Jump Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Cooper, P.J.
Lockport Twp.
38-08.00
(38.00m)
nwi
1
6
2
Douglas, Franklin
Crete C.-Monee
37-08.50
(37.00m)
nwi
1
4
3
Mason, Matt
Minooka
36-10.00
(36.00m)
nwi
1
2
4
Butler, Aarin
Flossmoor Homewo
36-01.00
(36.00m)
nwi
1
1
5
Deal, Torrey
Granite City
35-11.25
(35.00m)
nwi
1
6
Beasley, Dionte
Bolingbrook
35-08.00
(35.00m)
nwi
1
7
Gay, Pharaoh
Rock Island
33-05.00
(33.00m)
nwi
1
8
Harris, Courtney
Harvey Thornton
33-03.50
(33.00m)
nwi
1
Mens Pole Vault Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Simpson, Matt
Flossmoor Homewo
12-06.00
(12.00m)
1
10
2
Walder, Wade
Lockport Twp.
12-06.00
(12.00m)
1
8
3
Hayden, Marcus
Minooka
11-06.00
(11.00m)
1
6
4
Camacho, Isaac
Bolingbrook
8-06.00
(8.00m)
1
4
Mens Pole Vault Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Loughran, Brennan
Minooka
12-00.00
(12.00m)
1
8
2
Baig, Ali
Lockport Twp.
9-06.00
(9.00m)
1
6
3
Moncrieffe, Krishnan
Bolingbrook
9-00.00
(9.00m)
1
4
Mens Pole Vault Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
PRICE, NATHAN
Bolingbrook
10-00.00
(10.00m)
1
6
2
Alhazma, Ameier
Lockport Twp.
9-06.00
(9.00m)
1
4
3
Kirchner, Pearson
Rock Island
9-00.00
(9.00m)
1
2
4
Wienke, Eric
Minooka
9-00.00
(9.00m)
1
1
Womens 60m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Broughton, Antoinette
Flossmoor Homewo
07.82
nwi
1
10
2
Young, Amira
Chicago Whitney
07.87
nwi
1
8
3
Brown, Asia
Frankfort Lincol
07.98
nwi
1
6
4
Jackson, Amber
Minooka
08.10
nwi
1
4
5
Metoyer, Larrece
Chicago Heights
08.25
nwi
1
6
Hodges, Nina
Barrington
08.29
nwi
1
7
Greci, Jacki
Lockport Twp.
08.32
nwi
1
8
Edwards, Kayla
Harvey Thornton
08.59
nwi
1
Womens 60m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Oliver, Olivia
Flossmoor Homewo
08.09
nwi
1
8
2
Griggs, Kierra
Chicago Heights
08.10
nwi
1
6
3
Okiro, Stephanie
Chicago Whitney
08.10
nwi
1
4
4
Tonelli, Emma
Minooka
08.19
nwi
1
2
5
Howell, Jasmine
Frankfort Lincol
08.32
nwi
1
6
Besthoff, Kayla
Barrington
08.59
nwi
1
7
Sinkus, Kaitlyn
Lockport Twp.
08.70
nwi
1
8
Lewis, Nicole
Harvey Thornton
08.74
nwi
1
Womens 60m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Ataessien, Joelle
Chicago Whitney
08.29
nwi
1
6
2
Curtis, Jade
Flossmoor Homewo
08.29
nwi
1
4
3
Dean, Latricia
Minooka
08.35
nwi
1
2
4
Humenik, Nicole
Frankfort Lincol
08.35
nwi
1
1
5
Wilson, DaKarie
Chicago Heights
08.54
nwi
1
6
Filley, Eleni
Barrington
08.57
nwi
1
7
Stewart, Shaila
Harvey Thornton
08.62
nwi
1
8
Pettis, Brooklin
Lockport Twp.
08.88
nwi
1
Womens 200m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Young, Amira
Chicago Whitney
25.87
nwi
2
10
2
Brown, Asia
Frankfort Lincol
26.13
nwi
2
8
3
Wilson, Ashleigh
Minooka
26.20
nwi
2
6
4
Coy, Addison
Barrington
26.32
nwi
2
4
5
Oliver, Olivia
Flossmoor Homewo
26.50
nwi
2
6
Metoyer, Larrece
Chicago Heights
27.84
nwi
1
7
Aoyagi, Ally
Lockport Twp.
30.27
nwi
1
Womens 200m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Pierre-Antoine, Alexis
Frankfort Lincol
26.84
nwi
2
8
2
Ataessien, Joelle
Chicago Whitney
27.07
nwi
2
6
3
Tonelli, Emma
Minooka
27.20
nwi
2
4
4
Hodges, Nina
Barrington
27.64
nwi
2
2
5
Pettis, Brooklin
Lockport Twp.
28.81
nwi
1
6
Smith, Manique
Chicago Heights
28.86
nwi
2
7
Martin, Faith
Flossmoor Homewo
29.01
nwi
1
8
Clay-Jackson, Davida
Harvey Thornton
29.14
nwi
1
Womens 200m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Okiro, Stephanie
Chicago Whitney
26.87
nwi
2
6
2
Humenik, Nicole
Frankfort Lincol
27.60
nwi
2
4
3
Dean, Latricia
Minooka
27.80
nwi
2
2
4
Khaliq, Maya
Chicago Heights
27.90
nwi
2
1
5
Filley, Eleni
Barrington
29.25
nwi
2
6
Sowells, Brooke
Flossmoor Homewo
29.65
nwi
1
7
Veatch, Sarah
Lockport Twp.
29.94
nwi
1
8
Harden, Lolita
Harvey Thornton
32.91
nwi
1
Womens 400m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Coy, Addison
Barrington
59.48
2
10
2
Wilson, Ashleigh
Minooka
59.64
2
8
3
Ayoola, Ololade
Frankfort Lincol
1:00.24
2
6
4
Broughton, Antoinette
Flossmoor Homewo
1:00.76
2
4
5
Isom, Kayla
Lockport Twp.
1:02.11
2
6
Benson, Valencia
Harvey Thornton
1:03.92
1
7
Smith, Manique
Chicago Heights
1:04.69
1
8
Davis, Mikaila
Chicago Whitney
1:06.23
1
Womens 400m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Stewart, Jayla
Flossmoor Homewo
1:02.16
2
8
2
Capel, Sara-Kate
Barrington
1:02.39
2
6
3
Wallace, Kyndall
Frankfort Lincol
1:02.51
2
4
4
Gliwa, Grace
Lockport Twp.
1:03.66
2
2
5
Callahan, MacKenzie
Minooka
1:04.30
1
6
Tukes, Candace
Chicago Whitney
1:05.52
2
7
Brooks, Aiyana
Harvey Thornton
1:10.41
1
Womens 400m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Mickens, Aliyah
Flossmoor Homewo
1:05.46
2
6
2
McNeese, Kyla
Chicago Heights
1:07.04
1
4
3
Helmuth, Nina
Lockport Twp.
1:07.83
2
2
4
Prieboy, Taylor
Minooka
1:08.25
2
1
5
Hernandez, Gissel
Chicago Whitney
1:09.27
2
6
Streiff, Elizabeth
Barrington
1:09.72
2
7
Velazquez, Olivia
Frankfort Lincol
1:13.20
1
8
Snodey, Destiny
Harvey Thornton
1:15.48
1
Womens 600m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cropsey, Lauren
Barrington
1:46.35
1
10
2
Renison, Eryn
Minooka
1:48.16
1
8
3
Sorescu, Jennifer
Chicago Whitney
1:54.12
1
6
4
DeRuberts, Emma
Frankfort Lincol
1:57.56
1
4
5
Le'Blanc, Ray'Nia
Flossmoor Homewo
2:00.60
1
6
Hughes, Laneicea
Chicago Heights
2:01.11
1
7
Ramirez, Vanessa
Harvey Thornton
2:04.34
1
Womens 600m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gross, Joelle
Barrington
1:51.47
1
8
2
Mondrella, Ali
Minooka
1:53.56
1
6
3
Ringo, Alessa
Chicago Whitney
1:56.87
1
4
4
Helmuth, Eva
Lockport Twp.
1:59.55
1
2
5
Dabney, Kyla
Chicago Heights
1:59.56
1
6
Staton, Alexandria
Flossmoor Homewo
2:00.21
1
7
Lamonto, Natalie
Frankfort Lincol
2:00.48
1
8
Sanders, Rebekah
Harvey Thornton
2:30.53
1
Womens 600m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Shultz, Teegan
Barrington
1:53.86
1
6
2
Browdy, Maggie
Chicago Whitney
1:55.68
1
4
3
SCHUMAL, TARA
Minooka
1:57.44
1
2
4
Reyes, Joci
Chicago Heights
1:59.95
1
1
5
Gomez, Sarah
Lockport Twp.
2:03.26
1
6
Bisaga, Sabrina
Frankfort Lincol
2:04.10
1
7
Lazo, Esmeralda
Harvey Thornton
2:24.98
1
8
Haywood, Amber
Flossmoor Homewo
2:39.40
1
Womens 800m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ramirez, Sullibet
Chicago Heights
2:26.47
1
10
2
Beaumont, Haley
Lockport Twp.
2:29.07
1
8
3
Karl, Emily
Frankfort Lincol
2:29.24
1
6
4
Shelton, Emily
Minooka
2:29.68
1
4
5
Kane-Preissing, Zoe
Chicago Whitney
2:35.25
1
6
Bergren, Stephanie
Barrington
2:37.26
1
7
Najera, Esmeralda
Harvey Thornton
2:50.90
1
8
Klupchak, Samantha
Flossmoor Homewo
2:54.32
1
Womens 800m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Friedrich, Aubrey
Lockport Twp.
2:32.95
1
8
2
Couwenhoven, Erin
Frankfort Lincol
2:33.97
1
6
3
Wilson, Alexis
Chicago Whitney
2:37.34
1
4
4
Crouch, Morgan
Minooka
2:37.78
1
2
5
Schneider, Katie
Barrington
2:43.04
1
6
Del Horno, Mariah
Chicago Heights
2:52.93
1
7
Larrieu, Matea
Flossmoor Homewo
2:55.72
1
8
Zambrano, Berenice
Harvey Thornton
3:22.22
1
Womens 800m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Ellis, Emily
Minooka
2:38.89
1
6
2
Hall, Calli
Frankfort Lincol
2:41.91
1
4
3
Cronholm, Cassidy
Lockport Twp.
2:42.38
1
2
4
Leyva, Danielle
Barrington
2:42.49
1
1
5
Howaniec, Liz
Chicago Whitney
2:43.31
1
6
Gavina, Tanya
Chicago Heights
2:57.78
1
7
Toguem, Oriane
Flossmoor Homewo
3:05.27
1
8
Sanders, Rachel
Harvey Thornton
3:29.27
1
Womens 1600m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Long, Jocelyn
Barrington
5:17.61
1
10
2
Tutt, Ashley
Minooka
5:21.11
1
8
3
Karl, Emily
Frankfort Lincol
5:41.61
1
6
4
Kane-Preissing, Zoe
Chicago Whitney
5:41.68
1
4
5
Stoklosa, Emily
Lockport Twp.
5:44.49
1
6
Perez, Karina
Harvey Thornton
6:18.44
1
7
Sanchez, Emily
Chicago Heights
6:26.58
1
Womens 1600m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Samaryczew, Sammie
Barrington
5:48.43
1
8
2
Sanders, Maia
Chicago Whitney
5:51.46
1
6
3
Beaumont, Jorie
Lockport Twp.
5:54.15
1
4
4
Dertz, Kristy
Frankfort Lincol
5:54.32
1
2
5
Gall, Gaby
Minooka
5:57.86
1
6
Mendez, Yanet
Harvey Thornton
6:24.94
1
7
Pizano, Lissett
Chicago Heights
6:30.20
1
Womens 1600m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Agarwal, Arushi
Barrington
5:52.46
1
6
2
WARD, RACHEL
Minooka
6:05.13
1
4
3
Palmer, Jada
Chicago Whitney
6:07.65
1
2
4
Couwenhoven, Abby
Frankfort Lincol
6:08.43
1
1
5
Smigelski, Katie
Lockport Twp.
6:18.39
1
6
Rangle, Laura
Chicago Heights
6:51.56
1
7
Hughes, Holly
Flossmoor Homewo
7:11.72
1
8
Corral, Karina
Harvey Thornton
8:29.86
1
Womens 3200m Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Callahan, MacKenzie
Minooka
11:33.30
1
10
2
Samaryczew, Sammie
Barrington
12:13.73
1
8
3
Dertz, Kristy
Frankfort Lincol
12:23.07
1
6
4
Palmer, Jada
Chicago Whitney
12:29.51
1
4
5
Zaplatosch, Emily
Lockport Twp.
13:27.35
1
6
Perez, Karina
Harvey Thornton
14:02.04
1
Womens 3200m Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Feely, Caitlin
Barrington
12:06.72
1
8
2
KURTZ, CAITLIN
Minooka
12:32.14
1
6
3
Couwenhoven, Abby
Frankfort Lincol
13:08.44
1
4
4
Krockey, Bella
Lockport Twp.
14:01.70
1
2
5
Corral, Karina
Harvey Thornton
14:09.10
1
Womens 3200m Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Agarwal, Arushi
Barrington
12:26.37
1
6
2
O'CONNELL, SARA
Minooka
13:08.29
1
4
3
Hepner, Margaret
Chicago Whitney
13:58.19
1
2
4
Gannon, Tierney
Lockport Twp.
14:03.40
1
1
5
Sterns, Juliet
Frankfort Lincol
15:05.26
1
Womens 60m Hurdles Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Stewart, Jayla
Flossmoor Homewo
08.87
nwi
2
10
2
Ataessien, Joelle
Chicago Whitney
09.45
nwi
2
8
3
Robinson, Mya
Harvey Thornton
09.93
nwi
2
6
4
Wilson, DaKarie
Chicago Heights
10.19
nwi
1
4
5
Roberts, Jenna
Minooka
10.35
nwi
1
6
Vickery, Brhett
Lockport Twp.
10.57
nwi
1
7
Taylor, Joyce
Barrington
10.77
nwi
2
8
Barnard, Hannah
Frankfort Lincol
13.50
nwi
2
Womens 60m Hurdles Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Coy, Addison
Barrington
09.97
nwi
2
8
2
Anthony, Briana
Harvey Thornton
10.10
nwi
2
6
3
Prieboy, Taylor
Minooka
10.43
nwi
2
4
4
Muhammad, Zakkiyah
Flossmoor Homewo
10.48
nwi
1
2
5
Melaniphy, Beth
Lockport Twp.
10.61
nwi
1
6
DeJulius, Katie
Frankfort Lincol
11.11
nwi
2
7
Clark-Jordan, Azana
Chicago Whitney
11.53
nwi
2
8
Hutchison, Bethany
Chicago Heights
11.73
nwi
1
Womens 60m Hurdles Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Banks, Mariana
Harvey Thornton
10.61
nwi
1
6
2
Aoyagi, Ally
Lockport Twp.
10.67
nwi
1
4
3
Piotrowski, Julia
Barrington
10.77
nwi
1
2
4
Delfin, Libni
Chicago Whitney
11.26
nwi
1
1
5
Balderas, Alexis
Minooka
11.55
nwi
1
6
Bell, Kaiaja
Chicago Heights
11.60
nwi
1
7
Smith, Francesca
Flossmoor Homewo
13.01
nwi
1
Womens 4x200m Relay Junior Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Cook
,
Bassey
,
Parnell
,
Brown
Flossmoor Homewo
1:54.84
2
10
2
Filley
,
Caffe
,
Ketel
,
Piotrows
Barrington
1:55.87
2
8
3
Thompson
,
Roberts
,
Larsen
,
Bachmann
Minooka
1:56.87
2
6
4
Paloma
,
Pettis
,
Sinkus
,
Reposh
Lockport Twp.
1:58.03
1
4
5
Barnard
,
Gosney
,
Jackson
,
Kruzel
Frankfort Lincol
2:00.39
2
6
Lewis
,
Ranhi
,
Lundy
,
Harden
Harvey Thornton
2:04.99
1
--
McClendo
,
Pendleto
,
Martinez
,
Lyszczar
Chicago Whitney
DQ
1
--
Khaliq
,
Williams
,
Johnson
,
Woods
Chicago Heights
DQ
2
Womens 4x200m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Metoyer
,
Solomon-
,
Hamilton
,
Griggs
Chicago Heights
1:46.66
2
12
2
Okiro
,
Young
,
Ataessie
,
McGuffin
Chicago Whitney
1:47.28
2
10
3
Brown
,
Howell
,
Humenik
,
Pierre-A
Frankfort Lincol
1:48.31
2
8
4
Dean
,
Myers
,
Tonelli
,
Jackson
Minooka
1:49.64
2
6
5
Hodges
,
Nykaza
,
McLaurin
,
Besthoff
Barrington
1:50.26
1
6
Martin
,
Neal
,
Barrett
,
Curtis
Flossmoor Homewo
1:54.73
1
7
Aguilar
,
Veatch
,
Greci
,
Izzo
Lockport Twp.
2:00.80
1
--
Windom
,
Edwards
,
Robinson
,
Beard
Harvey Thornton
DQ
1
Womens 4x400m Relay Junior Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Woods
,
McNeese
,
Williams
,
Morris
Chicago Heights
4:34.81
2
10
2
Cook
,
Bassey
,
Rheams
,
Parnell
Flossmoor Homewo
4:35.20
2
8
3
Freese
,
Widlowsk
,
Zamora
,
Roberts
Minooka
4:37.42
2
6
4
Lyszczar
,
Martinez
,
Browdy
,
Pendleto
Chicago Whitney
4:40.76
2
4
5
Sinkus
,
Gomez
,
Krupa
,
Friedric
Lockport Twp.
4:41.29
1
6
Barnard
,
Gosney
,
Jackson
,
Kruzel
Frankfort Lincol
4:42.58
2
7
Piotrows
,
Chiambas
,
Bergren
,
Papa
Barrington
4:45.12
1
8
Cotton
,
Snodey
,
Lundy
,
Boyd
Harvey Thornton
4:59.84
1
Womens 4x400m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Griggs
,
Hamilton
,
Ramirez
,
Solomon-
Chicago Heights
4:10.66
2
12
2
Brown
,
Howell
,
Pierre-A
,
Wallace
Frankfort Lincol
4:14.57
2
10
3
Beaumont
,
Gliwa
,
Isom
,
Greci
Lockport Twp.
4:14.73
2
8
4
McLaurin
,
Caffe
,
Bergren
,
Capel
Barrington
4:17.14
1
6
5
Clark-Jo
,
Tukes
,
Okiro
,
Davis
Chicago Whitney
4:23.13
1
6
Shelton
,
Crouch
,
Bachmann
,
Myers
Minooka
4:29.54
2
7
Anthony
,
Robinson
,
Benson
,
Banks
Harvey Thornton
4:37.42
1
8
Scales
,
Neal
,
Barrett
,
Jimenez
Flossmoor Homewo
4:45.97
1
Womens 4x800m Relay Junior Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Ellis
,
Weed
,
Lyman
,
Barnes
Minooka
10:59.99
1
10
2
Ringo
,
Untreseh
,
Dickens
,
Mattimor
Chicago Whitney
11:03.14
1
8
3
Ball
,
Hall
,
Lamonto
,
DeJulius
Frankfort Lincol
11:05.60
1
6
4
Corcoran
,
Cronholm
,
Helmuth
,
Magallan
Lockport Twp.
11:10.51
1
4
5
Pizano
,
Del Horn
,
Sanchez
,
Gavina
Chicago Heights
11:22.65
1
6
Bordenet
,
Leyva
,
Zona
,
Rundle
Barrington
11:51.90
1
7
Staton
,
Richards
,
Wright
,
Walls
Flossmoor Homewo
13:39.92
1
Womens 4x800m Relay Varsity
Back to top
Name
School
Finals
H#
Pts
1
Gross
,
Cropsey
,
Bergren
,
Long
Barrington
10:09.28
1
12
2
Shelton
,
Gall
,
Mondrell
,
Tutt
Minooka
10:16.71
1
10
3
Beaumont
,
Beaumont
,
Friedric
,
Stoklosa
Lockport Twp.
10:19.12
1
8
4
Sorescu
,
Wilson
,
Wojnowsk
,
Sanders
Chicago Whitney
10:31.20
1
6
5
Scales
,
Larrieu
,
Jimenez
,
Klupchak
Flossmoor Homewo
11:03.32
1
6
Bisaga
,
Murphy
,
Troegar
,
Velazque
Frankfort Lincol
11:18.94
1
Womens Shot Put Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Wilson, Rachel
Flossmoor Homewo
41-02.00
(41.00m)
1
10
2
Kadlec, Lane
Lockport Twp.
40-01.00
(40.00m)
1
8
3
Keith, Jada
Chicago Whitney
36-02.00
(36.00m)
1
6
4
Peoples-Johnson, Kyma
Chicago Heights
35-04.00
(35.00m)
1
4
5
James, Yashena
Harvey Thornton
32-05.00
(32.00m)
1
6
Azie, Obiama
Barrington
32-03.00
(32.00m)
1
7
LaDere, Lauren
Frankfort Lincol
31-05.50
(31.00m)
1
8
Stubner, Daniele
Minooka
29-07.50
(29.00m)
1
Womens Shot Put Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Miglans, Pam
Lockport Twp.
33-04.00
(33.00m)
1
8
2
Hayes, Destiny
Harvey Thornton
32-00.50
(32.00m)
1
6
3
Jeka, Spencer
Barrington
30-06.50
(30.00m)
1
4
4
Whaley, Raven
Frankfort Lincol
28-08.50
(28.00m)
1
2
5
Simms, Tiara
Flossmoor Homewo
27-04.00
(27.00m)
1
6
Sanders, Ashley
Chicago Heights
24-11.00
(24.00m)
1
7
Cox, Karlee
Minooka
24-09.00
(24.00m)
1
Womens Shot Put Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Creal, Kyla
Lockport Twp.
29-05.00
(29.00m)
1
6
2
Williams, Sacora
Harvey Thornton
29-02.50
(29.00m)
1
4
3
Lee, Alice
Chicago Whitney
29-00.00
(29.00m)
1
2
4
Graham, Harley
Minooka
27-08.50
(27.00m)
1
1
5
Grosch, Lauren
Barrington
26-05.50
(26.00m)
1
6
Salley, Christin
Flossmoor Homewo
25-10.00
(25.00m)
1
7
Ray, Kennedy
Frankfort Lincol
24-03.50
(24.00m)
1
8
Merced, Diamond
Chicago Heights
19-01.50
(19.00m)
1
Womens High Jump Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Cossio, Anna
Barrington
5-02.00
(5.00m)
1
10
2
Wernsman, Jessi
Lockport Twp.
5-00.00
(5.00m)
1
4.50
2
Gragg, Jasmine
Minooka
5-00.00
(5.00m)
1
4.50
2
McGuffin, Indya
Chicago Whitney
5-00.00
(5.00m)
1
4.50
2
Ayoola, Ololade
Frankfort Lincol
5-00.00
(5.00m)
1
4.50
6
Blackwell, Brea
Harvey Thornton
4-06.00
(4.00m)
1
6
Beal, Katherine
Chicago Heights
4-06.00
(4.00m)
1
--
Carter, Kiara
Flossmoor Homewo
NH
(--)
1
Womens High Jump Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Oliva, Kelsey
Minooka
5-02.00
(5.00m)
1
8
2
Doughty, Karmyn
Chicago Whitney
5-00.00
(5.00m)
1
6
3
Capel, Sara-Kate
Barrington
5-00.00
(5.00m)
1
4
4
Howell, Jasmine
Frankfort Lincol
4-10.00
(4.00m)
1
2
5
Dietz, Carolyn
Lockport Twp.
4-08.00
(4.00m)
1
6
Benson, Valencia
Harvey Thornton
4-06.00
(4.00m)
1
6
Griggs, Kyja
Chicago Heights
4-06.00
(4.00m)
1
8
Cox-Bey, Kiya
Flossmoor Homewo
4-04.00
(4.00m)
1
Womens High Jump Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Klank, Olivia
Minooka
4-08.00
(4.00m)
1
6
2
Chiambas, Alexia
Barrington
4-08.00
(4.00m)
1
4
3
Kalinina, Liza
Chicago Whitney
4-08.00
(4.00m)
1
2
4
Schulz, Brenna
Lockport Twp.
4-06.00
(4.00m)
1
1
5
O'Grady, Cara
Frankfort Lincol
4-04.00
(4.00m)
1
6
Ramirez, Celeste
Harvey Thornton
4-02.00
(4.00m)
1
7
Williams, Niya
Chicago Heights
4-02.00
(4.00m)
1
8
Sims, Aaliyah
Flossmoor Homewo
4-00.00
(4.00m)
1
Womens Long Jump Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Smith, Amber
Flossmoor Homewo
16-00.00
(16.00m)
nwi
1
10
2
Kadlec, Lane
Lockport Twp.
15-10.00
(15.00m)
nwi
1
8
3
Morris, Hannah
Chicago Heights
15-09.50
(15.00m)
nwi
1
6
4
Prieboy, Taylor
Minooka
15-08.50
(15.00m)
nwi
1
4
5
Banks, Mariana
Harvey Thornton
15-05.00
(15.00m)
nwi
1
6
McGuffin, Indya
Chicago Whitney
15-01.50
(15.00m)
nwi
1
7
Elias, Paige
Barrington
15-01.00
(15.00m)
nwi
1
8
Kruzel, Brittney
Frankfort Lincol
14-01.00
(14.00m)
nwi
1
Womens Long Jump Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Jones, Jada
Barrington
16-04.50
(16.00m)
nwi
1
8
2
Mickens, Aliyah
Flossmoor Homewo
16-00.50
(16.00m)
nwi
1
6
3
Solomon-Phillips, Taylor
Chicago Heights
15-06.00
(15.00m)
nwi
1
4
4
Schmutzler, Kaleigh
Lockport Twp.
15-04.00
(15.00m)
nwi
1
2
5
Doughty, Karmyn
Chicago Whitney
15-00.00
(15.00m)
nwi
1
6
Anthony, Briana
Harvey Thornton
14-02.50
(14.00m)
nwi
1
7
Larsen, Abby
Minooka
13-07.00
(13.00m)
nwi
1
8
Murphy, Moira
Frankfort Lincol
12-08.00
(12.00m)
nwi
1
Womens Long Jump Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Greenlee, Jasmin
Flossmoor Homewo
14-11.00
(14.00m)
nwi
1
6
2
Ketel, Katie
Barrington
13-09.00
(13.00m)
nwi
1
4
3
McClendon, Maniga
Chicago Whitney
13-06.00
(13.00m)
nwi
1
2
4
Roundsville, Kali
Lockport Twp.
13-03.50
(13.00m)
nwi
1
1
5
Beal, Katherine
Chicago Heights
13-03.00
(13.00m)
nwi
1
6
Young, Aaliyah
Minooka
12-08.00
(12.00m)
nwi
1
7
Piltaver, Sarah
Frankfort Lincol
12-07.00
(12.00m)
nwi
1
--
Lundy, Brije
Harvey Thornton
ND
(--)
nwi
1
Womens Triple Jump Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Mclaurin, Kelsey
Barrington
35-06.50
(35.00m)
nwi
1
10
2
McGuffin, Indya
Chicago Whitney
34-01.00
(34.00m)
nwi
1
8
3
Banks, Mariana
Harvey Thornton
33-07.50
(33.00m)
nwi
1
6
4
Dietz, Carolyn
Lockport Twp.
33-06.50
(33.00m)
nwi
1
4
5
Smith, Amber
Flossmoor Homewo
32-02.25
(32.00m)
nwi
1
6
Morris, Hannah
Chicago Heights
31-06.75
(31.00m)
nwi
1
7
Kruzel, Brittney
Frankfort Lincol
30-07.75
(30.00m)
nwi
1
8
Gragg, Jasmine
Minooka
30-06.25
(30.00m)
nwi
1
Womens Triple Jump Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Doughty, Karmyn
Chicago Whitney
32-10.00
(32.00m)
nwi
1
8
2
Hamilton, Angelique
Chicago Heights
32-04.50
(32.00m)
nwi
1
6
3
Blackwell, Brea
Harvey Thornton
31-09.00
(31.00m)
nwi
1
4
4
Greenlee, Jasmin
Flossmoor Homewo
31-09.00
(31.00m)
nwi
1
2
5
Gizynski, Roxy
Barrington
31-06.75
(31.00m)
nwi
1
6
Chrende, Cassidy
Lockport Twp.
29-09.50
(29.00m)
nwi
1
7
Collins, Britanni
Minooka
28-11.00
(28.00m)
nwi
1
8
DeRuberts, Emma
Frankfort Lincol
28-01.00
(28.00m)
nwi
1
Womens Triple Jump Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
Wind
H#
Pts
1
Robinson, Mya
Harvey Thornton
32-10.50
(32.00m)
nwi
1
6
2
Schmutzler, Kaleigh
Lockport Twp.
32-06.75
(32.00m)
nwi
1
4
3
Tukes, Candace
Chicago Whitney
31-02.50
(31.00m)
nwi
1
2
4
Young, Aaliyah
Minooka
30-06.50
(30.00m)
nwi
1
1
5
Morgan, Amanda
Barrington
29-10.50
(29.00m)
nwi
1
6
Muhammad, Zakkiyah
Flossmoor Homewo
29-00.75
(29.00m)
nwi
1
7
Ajuzie, Jessica
Frankfort Lincol
27-06.50
(27.00m)
nwi
1
--
Solomon-Phillips, Taylor
Chicago Heights
FOUL
(--)
nwi
1
Womens Pole Vault Class A
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Morgan, Amanda
Barrington
7-07.00
(7.00m)
1
10
2
Wisz, Autumn
Lockport Twp.
7-07.00
(7.00m)
1
8
3
Archbold, Cecilia
Flossmoor Homewo
7-00.00
(7.00m)
1
6
4
Kling, Izzy
Frankfort Lincol
7-00.00
(7.00m)
1
4
5
Hernandez, Angela
Chicago Heights
7-00.00
(7.00m)
1
6
Pointer, Raven
Minooka
7-00.00
(7.00m)
1
7
Hernandez, Gissel
Chicago Whitney
6-06.00
(6.00m)
1
Womens Pole Vault Class B
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Bachmann, Brooklyn
Minooka
9-03.00
(9.00m)
1
8
2
Gadbois, Kristen
Barrington
8-00.00
(8.00m)
1
6
3
Dietz, Carolyn
Lockport Twp.
7-07.00
(7.00m)
1
4
4
Collins, Melina
Flossmoor Homewo
7-00.00
(7.00m)
1
2
5
Contreras, Kristine
Chicago Heights
6-06.00
(6.00m)
1
--
Wojnowski, Nicole
Chicago Whitney
NH
(--)
1
--
O'Grady, Cara
Frankfort Lincol
NH
(--)
1
Womens Pole Vault Class C
Back to top
Name
Yr
School
Finals
H#
Pts
1
Gizynski, Roxy
Barrington
7-00.00
(7.00m)
1
4
1
Gangas, Sydney
Lockport Twp.
7-00.00
(7.00m)
1
4
1
Brooks, Kayla
Minooka
7-00.00
(7.00m)
1
4
4
Ball, Lindsey
Frankfort Lincol
7-00.00
(7.00m)
1
1
5
Kalinina, Liza
Chicago Whitney
6-06.00
(6.00m)
1
6
Ivy, Sierra
Flossmoor Homewo
6-00.00
(6.00m)
1
Notations:
c = converted Hand Timing
w = Wind Assisted (>2.0 meters per second)
^ = Altitude
Hashtags
None
More news
2015 Results - Illinois IHSA Outdoor State Championships
2015 Results - DGS Mustang Relays
0 shares:
Homewood-Flossmoor Co-Ed Invitational
,
Barrington High School Track & Field and Cross Country - Barrington, Illinois
,
Bloom High School Track & Field and Cross Country - Chicago Heights, Illinois
,
Bolingbrook High School Track & Field and Cross Country - Bolingbrook, Illinois
view all
0
likes:
0
comment(s)
History for Lincoln-way East High School Track & Field and Cross Country - Frankfort, Illinois
Year
Videos
News
Photos
Blogs
2015
20
8
2014
4
5
2013
10
12
2012
3
8
2011
2
3
2010
2
Show 3 more
Hashtags
None
+PLUS highlights
+PLUS coverage
Live Events
Get +PLUS!